Kampanya
Yaz gelmeden restorasyon fiyatlarını öğrenin kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanın
TÜMÜNÜ GÖR

Restorasyon Hizmeti

Restorasyon Hizmeti

Restorasyon Hizmeti

Restorasyon Hizmeti Restorasyon, sadece tarihi eserlere yapılan bir uygulama değildir. Restorasyon hizmeti, birçok alanda sunulmaktadır. Bunlardan birisi doğal taş kristalize ve cila işlemidir. Mermerden granite tüm taşların parlaklığını artırmak için uygulanan bir işlemdir. Uygulama genel olarak villa, otel, iş merkezi, hastane gibi insanların kalabalık olarak bulunduğu yaşam ve iş alanlarında gerçekleştirilmektedir. Bu alanlardaki doğal taşlarda belirli bir süre sonra çizilme, matlaşma veya kirlenme meydana gelmektedir. İşlem özel bir makine araçılığıyla yapılmaktadır. Bir başka uygulama, doğal taş ıslak efekt uygulamasıdır. Bu işlem, doğal taşa parlaklık vermek için yapılmaktadır. Granit, mermer ve bazalt, gibi tüm koyu renkli doğal taşa ıslak efekt uygulanabilmektedir. Kumlamalı, bazalt veya cilalı taşlara da bu işlem yapılabilmektedir. Doğal taş kumlama ve fırçalama da doğal taşların tamamına uygulanmaktadır. Bu işlem, özel makinelerle gerçekleştirilmektedir. Çini silim ve parlatma da restorasyon işlemleri arasındadır. Çini taşları dökme taş statüsündedir. Bu nedenle taşların bakımı, temizliği ve parlatılması, sadece yerinde yapılabilmektedir Hassa bir temizlik yapılmadığında da taşlar yerinden sökülür ve onarımı da neredeyse imkansızdır.

Restorasyon Hizmetlerinde Farklı Uygulamalar Vardır

Restorasyon hizmeti arasında tezgah silim ve parlatma da bulunmaktadır. Tezgahların büyük bir çoğunluğu granit ya ara mermerden yapılmaktadır. Bu iki doğal taş birbirinden farklıdır. Biri kolay bir şekilde işlenebilirsen daha zor işlenir. Bu nedenle biri yumuşak, diğeri sert maden sınıfındadır. Temizlik, silim ve parlatma uygulamaları da birbirinden farklıdır. Lokanta, otel ve benzeri yerlerde tezgahların her zaman bakımlı görünmesi gereklidir bakımlı olabilmesi için de bu işlem uygulanmaktadır. İşlem her taşa uygulanmakla birlikte tezgah için genel olarak granit taşlar ve mermerler tercih edilmektedir. Uygulamalardan biri de  basamak silim ve parlatmadır. Basamak işlemi, granit taşlar için de, mermer için de hatta diğer taşlar için de uygulanmaktadır. Ancak her taşın kendine özgü parlatma ve silim yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemin biri yapılmadığı zaman doğal taşın yüzeyinde zaman içinde kirlenme ve matlaşma meydana gelecektir. Granit silim ve parlatma da restorasyon işlemleri arasında bulunmaktadır. Granitin, doğal taşlar arasındaki en sert taş olduğu bilinmektedir. İşlenmesi de bu nedenle zordur. Ancak granitten yapılan ürünlerin dayanıklı olması da bu sert yapısından kaynaklanmaktadır. Granitin insan yoğunluğunun olduğu yerlerde özellikle tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden birisi dayanıklılığıdır. Granite normal silim işlemleri uygulanamaz. Özel bir bakım gereklidir.

Mermer Parlatma da Restorasyondur

Mermer silim ve parlatma da restorasyon hizmetleri arasındadır. Mermer, insan yaşamının olduğu her alanda kullanılmaktadır. Oteller, alışveriş merkezleri, yalılar, villalar, apartmanlar, iş merkezleri gibi tüm alanlarda kullanılan mermer, en çok zeminlerde, basamak kaplamalarında, mutfak ya da banyo tezgahlarında kullanılmaktadır. Mermerin sertlik derecesi düşüktür ve işlenmesi kolaydır. Bu nedenle de zaman içinde çizilerek matlaşmaktadır. Mermerin tekrar eski görüntüsüne kavuşması için silim ve parlatma işlemi uygulanmaktadır. Uygulama özel makinelerle yapılmaktadır.

03 Aralık 2018
488 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?